Bejelentkezs

Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 

HLZAT

 

SZAVAZS

Lezrt szavazsok
 

Mhely

Frumok : CIVIL TRSADALMI KAPCSOLATOK : Civil trsadalmi kapcsolatok Frumok: 
Tmaindt hozzszls
JohnErzsebet

2008.07.14. 13:32 -
dvzlk mindenkit, aki ide ltogatott! Tudom, hogy ez a tma nem mindenkit rdekel, de aki mr kapcsolatba kerlt civil szervezetekkel, az fel tudja mrni annak jelentsgt, hogy mennyire fontos egy prtnak a „civil kapcsolat”.
 
Persze, mint mindenben, itt is nagy szksg van a mrtkletessgre. Nem j, ha egy prt arisztokratikusan elzrkzik a civilektl, de az sem j, ha rtelepszik. (Mindkt esetre mindnyjan ismernk pldkat.) Ezt a kzputat megtallni nagyon fontos megtallni a prtoknak, fleg az olyan kis prtnak, mint amilyen az SZDSZ…lett.
 
Ha ilyen szempontbl vgignzzk az SZDSZ trtnett, azt ltjuk, hogy  a rendszervlts  idejn a kedvez helyzet s az elvek tallkozsa miatt az SZDSZ  s a civil szervezetek szinte spontn kapcsolata alakult ki. Ez a kapcsolat tbb-kevsb lt a Demokratikus Charta megalakulsa s mkdse  idejn, de kedveztlenl alakult az SZDSZ els koalcis kormnyzsa alatt. Az 1998-as parlamenti vlasztsok elvesztsben s az SZDSZ gyengbb vlasztsi eredmnyben  rsze volt ennek a meglazult kapcsolatnak is.
 
Gondoljunk arra, hogy bevlt Lengyel Lszl korbbi jslata; az SZDSZ kis prt lett, mg a FIDESZ npszersge jelentsen megntt! Ebben az idben olvastam egy elemzst Csizmadia Ervin politolgustl,  aki szerint a FIDESz a civil szervezetek fel sok gyenge ktst ptett ki, mg az SZDSZ-nek kevs civil szervezettel volt szoros kapcsolata. Most ezt az rst nem talltam, de itt van egy msik, ugyancsak 1998-bl:
 

 
sszegezve azt mondhatjuk teht: nincs okunk tagadni, hogy a politikban kitntetett szerepet jtszanak a politikai hlzatok. Szerepnvekedsk alapvet oka persze a politika professzionalizldsa, de a kormnyzatok kihvsaira adott gyors reakci szksgessge is. A prtok elssorban akkor nylnak a hlzati „fegyverhez”, ha a kormnyzat helyzeti elnyvel szemben keresnek versenyelnyket. Ezrt azt a prtot tekinthetjk sikeres prtnak, amelyik nem pusztn csak elvi hvei mozgstsra kpes. Taln nem vletlen, hogy az a kt prt ll a npszersgi listk ln, amelyek a legtbb gyenge ktssel rendelkeznek. Az MSZP s a Fidesz nagyon hasonltanak egymsra abban, hogy mindkett sok, tle ltszlag tvoli trsadalmi csoportot kpes mozgstani. Az SZDSZ meglehetsen szerny npszersge pedig azzal is indokolhat, hogy a prt elvi liberalizmusa kevss tud tlterjeszkedni az elvi liberlisok krn.”
 
 
a Frum Kisebbsgkutat Intzet publikcija (1998)
Csizmadia Ervin:
Prtok s politikai hlzatok
 
______________________________________________________________________
  
 
Itt mr mentsget is tall az SZDSZ-nek; az elvi liberalizmust! Szerintem a liberlis alapelvekhez val szigor ragaszkods mellett a prt meg kell hogy tallja az utat az olyan civil szervezetek fel is, amelyek a trsadalom legfontosabb problmival foglalkoznak, mint pl. a szegnysg, a munkanlklisg, az emberi jogok, stb.
 
Ezekrl kellene a tovbbiakban „beszlgetni” vitatkozni, de termszetesen lehet vitatni az itteni bevezetben lert llspontomat is.
 
 

[31-12] [11-1]

JohnErzsebet Elzmny | 2008.12.30. 00:48 - #31

Nagyon j, hogy fltetted a trvnyjavaslatot, ksznm! Els olvassra gy tnik, hogy a miniszterenek nagyobb hatskre lett a civil szervezetek htrnyra az NCA mkdtetsben, de lehet, hogy ez nem gy van, rszletesen ssze kellene hasonltani a javaslatot a mostani trvnnyel.

Annak viszont rlk, ha a nem igazn civil szervezeteket kivonjk az NCA hatskrbl.


Netanyu Elzmny | 2008.11.09. 19:28 - #30

Nemzeti Civil Alapprogramrl szl 2003. vi L. trvny mdostsrl szl trvnyjavaslat


JohnErzsebet Elzmny | 2008.08.30. 10:18 - #29

Igazad van! Most , hogy gy kielemeztk a helyzetet, azon kellene kzsen gondolkodnunk, hogy az SZDSZ-ben mit kellene tennnk ahhoz, hogy a civil szervezetekkel jobb, elvszerbb legyen a kapcsolatunk. Az elvszersg alatt azt rtem, hogy ne X-t, vagy Y-t tmogassuk nagyon, hanem minden olyan civi szervezetet, amelynek a mkdsbl megllapthat , hogy a trsadalom rdekben mkdik.

Persze, ehhez jobban kellene ismerni a civil szervezeteket. Mivel nem vrhat el, hogy pl. minden parlamenti kpvisel ismerjen minden civil szervezetet ugyancsak elvi alapon meg kellene hatrozni azokat a paramtereket, amelyek alapjn egy civil szervezetet meg lehet ismerni. Ha trsak vagytok ebben, tovbb gondolkozhatunk ezen. Ha nem rtetek egyet a gondolatmenetemmel, akkor meg vitatkozzunk ezen!


hidaspal Elzmny | 2008.08.30. 07:03 - #28

Nem vagyok n sem mindennek a tudora, de vlemnyem az van. :-) Szerintem Marxnak (vagy Engelsnek?) abban igaza volt, hogy a lt hatrozza meg a tudatot. Nekem az az rzsem, hogy az individulisan, vllalkozsszeren zhet szakmk tagjait ez a krlmny jobbra hzza, mg a kzpnzbl fenntarthatan mkd intzmnyek inkbb balra. De emell van egy csom ms tnyez, pl. a csaldi indttats. De gy is fogalmazhatnk, hogy amibl jl meg lehet lni, azok inkbb jobbra, amibl nem, azok inkbb balra hznak. Eddig itt a bal s jobb a klasszikus rtelmezst jelentette.

Nlunk azonban ma egy kicsit megkeveredett minden, hiszen a baloldali rtkeket rszben a Fidesz is kpviseli, az MSZP is az alapveten jobboldali neoliberalizmus s a tradicionlis baloldal kztt feszl. Az SZDSZ-nek alapveten jobboldali prtnak kellene lennie gazdasgi programja alapjn, de itt is megvan a baloldali szocilis elem is. A csaldi indttats itt gy jut rvnyre, hogy az eredenden bal avagy jobboldali prtot tagjainak j helyzete jobbra ill. balra hzza.

Az elg kzenfekv szmomra, hogy egy szociolgus pl. akrhonnan jn is, inkbb baloldali lesz. Egy mrnk, aki sokat keres s nem foglalkozik az egyes trsadalmi rtegek anyagi helyzetvel, az meg inkbb jobboldali, hiszen nem akarja a jvedelmt msok szmra sztterteni.

 


JohnErzsebet Elzmny | 2008.08.29. 21:28 - #27

Andi, elgondolkozni lehet, de szerintem nem rdemes. Ott vannak pl. a mszakiak is, akik hagyomnybl jobboldaliak. elg baj, de gy van, magam is tapasztalom vagy inkbb tapasztaltam. (Elg baj ez neknk...)

De majd Pali biztos megmagyarzza, hogy mi az oka!


andfodor Elzmny | 2008.08.29. 19:48 - #26

Arrl is rdemes volna elgondolkozni, hogy bizonyos tmk vagy szakmk kpviseli mirt vonzdnak eleve inkbb a baloldalhoz (pl. szocilis krdsek - br ez kzenfekv), vagy a liberlisokhoz (krnyezetvdelem), mg msok szinte "hivatalbl" jobboldaliak (sport; orvosok).


JohnErzsebet Elzmny | 2008.08.29. 15:07 - #25

Riti, melyikre gondolsz? 


riethmuller Elzmny | 2008.08.29. 14:50 - #24

Nagyon j a cikk!


JohnErzsebet Elzmny | 2008.08.29. 00:40 - #23

Nagyon tetszik! Ezek -szerintem-azok a gondolatok, amelyekrt rdemes "beszlgetni"!


hidaspal Elzmny | 2008.08.28. 04:59 - #22

A blyeggyjts is olyan szerintem, mint brmilyen gyjts. Az eredmnybl kiolvashat valaminek a trtnete. Itt konkrtan a postaszolglat, tgabban az infrastruktr. Ha ismerjk valaminek a trtnett, akkor tudjuk, hogy az nem volt mindig, azt valakinek ltre kellett hoznia s fenntartania s erre valakinek ldoznia kellett. Vagy az llamnak adkbl, vagy a felhasznlknak kzvetlenl. Az ilyen nem a katedrrl sujkolt ismeretek sokkal mlyebben meglnek az emberi agyban.

De a kzs tevkenysgnek eleve van egy haszna. Ezek is olyan gyenge trsadalmi kapcsolatok a legklnflbb emberek kztt, amik az ers (csaldi, munkahelyi hierarchikus) kapcsolatok mellett erstik a trsadalmat, sok olyan ember kerl egymssal olyan demokratikus, mellrendelt helyzetbe, akik egybknt nem kerlhetnnek egy trsasgba.

Ilyen mg az ultikr s a bridzskr is. :-) A f tevkenysg mellett lehet "mellesleg" politizlni, azaz a polisz (trsadalom) gyeit intzni.

 


JohnErzsebet Elzmny | 2008.08.27. 11:48 - #21

Igazad van. Az utbbi idk megmutattk, hogy bizonyos dolgokban mr abszolut nem trdnk a trsadalom vlemnyvel, csak a bizonyos elvekhez ragaszkodunk. De-szerintem-nem az elvekkel van baj, hanem hogy azt hisszk; egyedl a mi rtelmezsnk a helyes.Taln a tbb vita segtene kielemezni ezeket a krdseket (is).


JohnErzsebet Elzmny | 2008.08.27. 11:41 - #20

Valban! Els pillanatban erre sokan nem gondolunk. De mondd; a blyeggyjtsnek milyen trsadalmi haszna van? Komolyan krdezem, mert semmi nem jut eszembe, de ha jobban belegondolunk, biztos van valami...


hidaspal Elzmny | 2008.08.27. 03:03 - #19

Csizmadia Ervin itt nagyon tall szerintem. Az SZDSZ-be be van oltva a "populizmustl" val flelem, ezrt nem szereti az olyan civil szervezdseket, amelyeket nem tart kzben.

Az ers vs. gyenge kapcsolatokrl, elvi liberalizmusrl jut eszembe egy nemrg olvasott Tocqueville-rl szl cikk, amiben szerepelt az a megllapts, hogy 1848 utn a francia liberalizmus megvltozott, pragmatikusabb vlt s tartzkodott az elmleti konstrukciktl. Taln nlunk is eljtt mr az ideje ennek a lpsnek. :-)

 


hidaspal Elzmny | 2008.08.27. 02:50 - #18

Egy kicsit lebecslnek rzem a tingli-tangli jelzt a horgszokkal kapcsolatban. :-) Pontosan az ilyen szervezeteknek kellene idnknt komolyabban szt krni s kapni. A horgszoknak pl. a vzgzdlkods s krnyezetvdelem terletn. Ha nincs szavuk, akkor az azt jelenti, hogy mg gyengk, elssorban a fejekben lev gtlsok miatt, nem hiszik, hogy a szavuknak slya lehet. Pedig a sajtval sszefogva nagyon is lehet, mr ma is. Csak el kell hinnik. Egy vizes vidken a hiorgszegyeslet akr a terletfejleszts (turizmus) vezetje is lehet.


JohnErzsebet Elzmny | 2008.08.19. 15:35 - #17

A cikk vge lemaradt!

Az utols bekezds teljes szvege:

 

Ehhez rsegt intzkedsek, tevkenysgek szksgesek: a valdi sszefogst segt akcitervekkel, a kisebb civil szervezetek adminisztrciinak cskkentsvel, a visszalsek nagyobb ellenrzsvel, a „kz kezet mos” elv httrbe szortsval, a trsadalmilag hasznos mkds – nem a papron elvgezhet adminisztcis munka-fokozottabb elismersvel.
 
 
 
Budapest, 2005-01-13.                                Johnn Rsenblth Erzsbet
 

JohnErzsebet Elzmny | 2008.08.13. 13:27 - #16

 

Kzkvnatra (! ) bemsolom  egy 2004-ben ksztett  iromnyomat, amely 2005. janurjban egy Zalai-megyei jsgban jelent meg. Taln ez a korbbi rs is vlaszt ad vagy vitt reagl a civil trsadalom nhny fontos problmjra .

""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

Mi lesz veled, civil trsadalom?

 
 
Egy konferencin hallottam, hogy a civil szervezetek szma az utbbi idben cskken.
Nem csodlom.
 
Mi volt a rendszervlts utn?
 
A civil szervezetek Magyarorszgon jelents szerepet tltttek be a rendszervltsnl s utna mg rohamosabban nvekedtek, szmban s jelentsgben egyarnt.
 
Igaz, vezetik kzl a legjobbakat s legaktvabbakat maghoz vonzotta a politika, de azrt maradt utnptls s tg tr nylt a mkdsre kisebb s nagyobb szervezeteknek egyarnt. A trsadalom s az egynek a rendszervlts krnykn mg rmmel zlelgettk a demokrcit, a szereplk kztt nem volt akkora klnbsg, a minisztriumok szba lltak a kisebb szervezetekkel is. A sajtt s a kznsget - minden esemny rdekelte, nemcsak a botrnyok, a miniszterek s a valsg- showok szerepli.
 
A kilencvenes vek elejn egyes alaptvnyok manverezsei; gtlstalan s trvnytelen pnzlenylsai ellenszenvet vltottak ki a trsadalomban, de lassan sikerlt ezt a negatv hatst ledolgozni s az egyesletek s alaptvnyok zme trvnyesen s hasznosan mkdtt.
 
A nonprofit trvny sok szempontbl rendet vgott a civil szervezetek dzsungelben, de meglehetsen szigor szablyaival neheztette is a kisebb szervezetek lett s mkdst.
Sok ernyszervezet jtt ltre, kicsit tl sok is ahhoz kpest, hogy mindenki magt tekintette a civil trsadalom szszljnak, de sokszor csak sajt rdekeit kpviselte.
(Az sem segti a kialakult kpet, hogy egyes szervezetek 4-5 ernyszervezetben is tagknt szerepelnek. )
Bizonyos szakgakban az nszervezds eredmnyesebbnek tnik, gy pl. a krnyezetvdelem vagy az ifjsgi szervezetek terletn, de lehet, hogy ezt csak a viszonyok nem kell ismerete lttatja gy.
 
 
Mi trtnik most; a huszonegyedik szzad s EU- tagsgunk elejn?
 
2003-ban** civil szervezet   volt Magyarorszgon. gy ksznttt rnk az unis csatlakozs, amely a civil szervezeteknek klnsen nagy kihvsokat, lehetsgeket hozott, de ezzel egytt fokozta az ellentmondsokat, a problmkat is.
 
A kisebb szervezeteket jobban sjtja a fokozottabb adminisztrci ignye, amely megmutatkozik a plyzatok rsnl, a plyzatok elksztsnl s lebonyoltsnl. Ma mr a legtbb unis plyzatnl partnersg kell s egy kisebb –esetleg a nagyvrosoktl jobban elzrt- civil szervezet nehezebben tud partnert tallni, s klnben is szinte lehetetlen a plyzatok feltteleinek megfelelni. Nem vletlen, hogy kln cgek, vllalkozsok szzai vagy taln ezrei szakosodtak plyzatok rsra, „akadly-mentestsre”, lobbizsra, brsszeli s egyb kapcsolatok kiptsre.
Kisebb szervezeteknl problma a likvidits is, nem lehetnek fplyzk, mert nem tudjk garantlni az anyagi feltteleket.
Mindez mr olyan nagyzem, hogy egy kisebb vagy kzepes civil szervezet itt mr nehezen tud labdba rgni. (rvnyeslni)
 
Ehhez jrul mg a Soros Alaptvny fokozatos kivonulsa is. k a rendszervlts utni els tizenvalahny vben nagyon sok kisebb szervezet lett s mkdst knnytettk meg nagyvonal s nem tl „paprignyes” plyzataikkal. Ma mr k is inkbb csak a nagyobb, a „civil szektor kulcsszereplinek” nevezhet nagyobb kltsgvets plyzkat tmogatjk.
 
 
A nagy szervezetek bszkn hangoztatjk ki, hogy ma mr profi munkatrsakra van szksg. A vezetn kvl knyvelre, adminisztrtorra, plyzatrra, marketing menedzserre, stb. A profi munkaerk nyilvn profi munkt is vgeznek, csak az a bkken, hogy ezt mr meg is kell fizetni, nekik folyamatos llst, kifutst biztostani. Profi munkrt profi brt kapnak. Ez mind rendben van, csak akkor felmerl a krds: Miben klnbzik egy ilyen nagy nonprofit szervezet egy profitorientlt cgtl?
Legfeljebb abban, hogy nincs, vagy korltozottabb mrtkben van kitve a piaci versenynek. A korltozott piaci verseny pedig nem a szolgltatott „rrt”, azaz a segts minsgrt folyik, hanem a plyzatrs, az adomnyszerzs eredmnyessgrt.
Egy kis civil szervezetnl legalbb 1-2 ember ingyen dolgozik. Mi van egy nagy civil szervezetnl? Biztos vannak kivtelek, de sokuknl mg az nknteseket is megfizetik.
 
A hazai nagyvllalkozk nem nagyon adomnyoznak, legfeljebb sajt specilis cljaik megvalstsra vagy prtszimptia alapjn. A nlunk fellelhet muliticgeknl viszont szinte ktelez a mecenatra, de k bevallottan – s rthet szempontokkal- a magukhoz hasonl „nagyokkal” akarnak tarts adomnyozsi kapcsolatot kialaktani.
 
Teht valjban nhny mamut nonprofit szervezet rtelepszik a civil szfrra s elszvja ellk a levegt. Ugyanakkor nem biztos, vagy szinte kizrt, hogy elltja azokat a feladatokat, amelyeket a sok kis civil szervezet elltna, hinyzik bellk az emberekkel val kzvetlen kapcsolat, az nzetlen munka rme, a civil kurzsi. A sok kis megoldott emberi problmt felvltja a jl elvgzett adminisztrcis – s a jl irnytott sajtmunka.
 
Mi vrhat a jvben?
 
A szerz nem js, br elg gyakran bejnnek a jslatai. Csak remnykedni tudok abban, hogy a civil vilg sszefog, jobban bemutatja magt a trsadalomnak. A trsadalom pedig felismeri a soksznsg elnyeit a civil szfrban is, s a nagy civil szervezetek mellett ignyli s elismeri a kis s kzepes szervezetek fontossgt s szksgessgt.
 
Ehhez rsegt intzkedsek, tevkenysgek szksgesek: a valdi sszefogst segt akcitervekkel, a kisebb civil szervezetek adminisztrciinak cskkentsvel, a visszalsek nagyobb ellenrzsvel, a „kz kezet mos” elv httrbe szortsval, a trsadalmilag hasznos mkds – ne

Netanyu Elzmny | 2008.07.28. 19:55 - #15

A civil szervezetek szerint kell mdostani a trvnyt (gylletbeszd), az SZDSZ szerint nem. Akkor ezek szerint az SZDSZ nem veszi figyelembe a civil szervezetek vlemnyt?:)


Netanyu Elzmny | 2008.07.28. 19:53 - #14

Csakhogy ezzel pont azt csinlnd, amit Gyurcsny, akirl ezt rtad: Gyurcsny fordtva l a pacin. Nem a prtoknak kell megszltaniuk a civilszervezeteket,


RozsaMisi Elzmny | 2008.07.28. 19:30 - #13

n ennl tovbb mennk. Meg kell keresni a civilszervezeteket, mint mondjuk a romk rdekvd szervezeteit, s meg kell krdeznnk tlk, hogy tegyenek szmunkra ajnlst arra, hogy a problmikban milyen segtsget tudunk mi adni. / Ez klnben mr pr roma szervezet esetben meg is trtnt s eredmnyes a kapcsolat. / De mg ennl is tovbb mennk. Amikor elksztnk egy programot, vagy terveznk egy lpst, akkor arrl lehetne egyeztetni az adott tma civilszervezeteivel is. Sok helyen j szakrtk lnek s ha van velk egyttmkdsnk sokat tudnnak neknk segteni, s mi is sokat tudnnk nekik.


JohnErzsebet Elzmny | 2008.07.28. 16:45 - #12

Ebben egyetrtnk. Megszltani, de nem rtelepedni. Vagy mg jobb, ha k keresnek meg minket (a prtot) problmikkal s mi prblunk segteni, nem elkldeni, ha nincs kztk ismers......

Egybknt a trvnyhozsban az SZDSZ mr nhnyszor jeleskedett. Emlkeim szerint az SZDSZ kezdemnyezte a trsadalmi szervezetek 1 %-kt, amelyet a tbbi prt megszavazott-s most javasolja a 2%-kot, valamint az mSZP-vel egytt megalkottk a kznyelvben "nonprofit"-nak nevezett  trvnyt, amelyet ugyan tbb pontjban kifogsoltam, de vgeredmnyben hasznlhat (egyszer mr mdostottk) s nagy szksg volt r.


[31-12] [11-1]

 

Homlokzati hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati hõszigetelését!    *****    * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. *    *****    Elindult a Játék határok nélkül rajongói oldal! Ha te is szeretted a '90-es évek népszerû mûsorát, nézz be ide!    *****    Megjelent a Nintendo Switch 2 és a Mario Kart World! Ennek örömére megújítottam a Hungarian Super Mario Fan Club oldalt.    *****    Homlokzati hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    A PlayStation 3 átmeneti fiaskója után a PlayStation 4 ismét sikersztori volt. Ha kíváncsi vagy a történetére, katt ide!    *****    A Bakuten!! az egyik leginkább alulértékelt sportanime. Egyedi, mégis csodálatos alkotásról van szó. Itt olvashatsz róla    *****    A PlayStation 3-ra jelentõsen felborultak az erõviszonyok a konzolpiacon. Ha érdekel a PS3 története, akkor kattints ide    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran! Mese, mese, meskete - ha nem hiszed, nézz bele!    *****    Az Anya, ha mûvész - Beszélgetés Hernádi Judittal és lányával, Tarján Zsófival - 2025.05.08-án 18:00 -Corinthia Budapest    *****    ✨ Egy receptes gyûjtemény, ahol a lélek is helyet kapott – ismerd meg a „Megóvlak” címû írást!    *****    Hímes tojás, nyuszipár, téged vár a Mesetár! Kukkants be hozzánk!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...